Arkadaşlık İle İlgili Kompozisyon

Arkadaşlık hakkında kısa – uzun bir kompozisyon lazım. Aslında ban güzel bir arkadaşlık hakkında örnek kompozisyon yazsanız bende biraz geliştiririm. Elinizde bir örnek varsa onuda inceleyip kendim yazabilirim. Çalışma kitabımdan yine bir ev ödevi konusu. Arkadaşlık neden önemlidir? Niçin kendimize düzgün arkadaşlar bulmalıyız_ Dost – arkadaş aynı şey mi? İşte aklınıza ne geliyorsa yazarsanız sevinirim.

 

KOMPOZİSYON

Her insanın hayatında arkadaşı olan ve dostu olan kişiler vardır. Bir insanın hayatında dostlara ihtiyaç olduğu gibi arkadaşlara da ihtiyaç bulunmaktadır.
Pek çok kişi arkadaş ile dostu birbirine karıştırmaktadır. Bir dost ile hayatınızdaki her şeyi paylaşabilirsiniz, ancak arkadaşlarınızla hayatınızın sadece bir bölümündeki belli şeyleri paylaşabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, okul arkadaşlarınız ya da oyun arkadaşlarınız vardır. Ancak iş dostu, okul dostu gibi bir durum söz konusu değildir.
Hayatınızın değişik alanlarında arkadaşlarınızın olması da en az dostlarınız olması kadar önemlidir. Arkadaşlarınız sayesinde sosyalleşme ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olacaktır. Ancak arkadaş olarak seçtiğiniz kişileri de doğru seçmeniz ve sizinle ters düşüncelere ve karakterlere sahip kişilerle arkadaş olmamanız, yanlış alışkanlıklara sahip kişilerden uzak durmanız arkadaş seçiminizi doğru yapmanız açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.