Atatürk ile ilgili kısaca kompozisyon

Aslında 100 lerce cümle, 10 larca sayfa yazı yazılabilecek bir konu. Ama bana çalışma kitabındaki ev ödevim için biraz kısaltılmış lazım. Rar lanmış gibi yani. Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kısa bir kompozisyon yazabilir misiz? Gönlünüzden nasıl geliyorsa. Uzman arkadaşlardan ufak bir ricam.

KOMPOZİSYON

Türk ulusunun Ulu Önder’i olarak bilinen ve dünyaca en çok tanınan liderlerden biri olarak karşımıza çıkan Atatürk, tüm hayatını vatanını düşman işgalinden kurtarıp gelişmiş devletler seviyesine çıkarmak için adamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ileri görüşlülüğü sayesinde vatanı düşman işgalinden kurtardıktan sonra pek çok alanda yenilikler yapılması için çalışmalara başlamıştır. Böylece ilkelerini duyurmuş ve inkılaplarını gerçekleştirmiştir. Böylece Türk milletinin her zaman ileriye gitmesi için ve savaş yüzünden aldığı yaraları iyileştirmek için çalışmıştır.

Türkiye’nin bugünkü konumuna yükselmesi için son nefesine kadar çalışmış olan Atatürk, sadece kendi vatanına olan saygı ve sevgisi ile değil; aynı zamanda diğer milletlere olan saygılı davranışı ile de tüm dünyanın tanıdığı en iyi liderler arasında olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.