Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır – Kompozisyon

Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır ne demek? Anlamı yada varsa bir hikayesi anlatabilir misiniz? Bu atasözünden ne anlamalıyız? Nasıl bir ders çıkarmalıyız kendimize? Türkçe öğretmeni varsa biraz açıklayabilir mi? Okulda öğretmenimiz ev ödevi olarak bu sözü verdi ve bu söz ile ilgili kompozisyon yazmamız isteniyor. Ben çok anlamıyorum bu işlerden varsa uzmanı, yazamayı seven yardımcı olabilir mi?

KOMPOZİSYON

“Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır” sözü insanların birlikte yedikleri içtikleri şeyler sebebi ile birbirlerine her zaman tolerans tanıyabileceğini göstermektedir.

Bir süreliğine de olsa insanların bir arada vakit geçirmesi ve özellikle de birinin verdiği bir bardak suyun bile bir ömür boyunca bu kişiye karşı daha ılımlı yaklaşılabileceğini göstermektedir. Pek çok kişi aynı sofraya oturmanın bile hatırını taşır. Bu söz küçük bile olsa size bir iyilik yapan kişiye karşı her zaman daha ılımlı olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Bu söz ile anlatılmak istenen size yapılan iyilikleri unutmamanız gerektiğidir. Aynı şekilde insanlara karşı iyi bir tavır sergilemenin ve elinizdekini paylaşmanın da önemli olduğunu anlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.