Bisiklet, kaykay, paten, kızak ve benzeri araçları nerelerde kullanılması ve hangi güvenlik önlemlerinin alınması gerekir? Kompozisyon

Gençlerin spor amaçlı kullandığı bazı araçlar var. Bisiklet, kaykay, paten, kızak ve benzeri araçlar. Peki bizler bu araçları nerelerde kullanmalıyız? Birde bunları kullanırken hangi güvenlik önlemlerini almalıyız? Kask, dizlik vs gibi koruyucuları kesinlikle takmalı mıyız? Ev ödevimi yapıyorum, yardım lütfen.

KOMPOZİSYON

Bazı şehirlerde paten ve kaykay kullanıcıları için özel yerler yapılmış. Büyük parkların içine paten ve kaykay pistleri var ve insanlar buraları kullanıyor. Gelişmiş ülkelerde ise ayrıca bisiklet yolları mevcut. Bazı ülkelerde bisiklet kullanımı yaygın olduğu için bisiklet yollarına ihtiyaç duyulmuş. Ülkemizde ise pek bisiklet kullanıcısı yok olsa da zaten bisiklet yolları da yok.

Gelelim işin güvenlik kısmına. Olası herhangi bir kazada daha az yaralanma ve ölümlerin önüne geçmek için bazı tedbirler almalıyız.  Kask olmazsa olmazımız. Yine ayın şekilde, eklem yerlerini korumak için dizlik, bileklik, kolluk takmalıyız. Ve tabi en önemlisi, trafiğe çıktığımızda en sağdan gitmeliyiz, araçlar ile yarışa girmemeliyiz,  ani hareketlerden kaçınmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.