Damla, güç, eğitim, toplum, başarı kelimeleri ile bir paragraf yazınız.

İçinde damla, güç, eğitim, toplum, başarı kelimeleri geçen bir paragraf yazınız. Bu kelimeleri kullanarak bir paragraf yada kompozisyon yazabilir misiniz? Türkçe ödev için lazım ve bu akşama yapmam lazım. Damla, güç, eğitim, toplum, başarı kelimeleri ile bir paragraf yazınız. Bu kelimeler en az bir kez kullanılmalı. birden fazlada kullanabilirsiniz. Ama sırf paragraf olsun diye saçma sapan birşeyler yazmayınız. Hikayede olur.

 

Damlaya damlaya göl olur demişler ya aslında başarıda bu şekilde olur. Başarı, belli bir tecrübe sonucu oluşur genelde. Tecrübe ise azar azar birikir, tıpkı damlaya damlaya göl olması gibi.

Bu aşamalar öyle kolay kolay olmaz tabi. Başarılı olmak için sabırlı da olmak lazım. Damlaların göl oluşturması çok zaman alır ve bu yüzden sabırlı olmak gerekir. Bu sürede beklemek çok güçtür ama sonu güzeldir.  Artı öncesinde iyi bir eğitim almak da gerekir çoğu zaman. Toplumda yaşayan bireylerden çok az bir kısmı bu aşamaları yaşamadan başarılı olmuştur.  Çok az bir insan kitlesi, eğitim olmadan,  başarılı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.