Denizleri Kirletmemek İçin Neler Yapabiliriz?

Denizlerin temiz kalması için neler yapabiliriz? Denizleri nasıl temiz tutarız? Denizi kirletmemek için ne yapmalıyız? aşağı yukarı hepsi aynı sorular. Cevap arıyorum. Önerileriniz, tavsiyeleriniz, yapmamız gereken şeyler, uymamız gereken kurallar nelerdir? Vatandaş olarak bize düşen şeyler nelerdir?

Kompozisyon

Denizlerdeki kirlilik hem çevresel kirliliğe neden olacak hem de denizdeki canlıların hayatını tehlikeye atacaktır. Bu yüzden her elimize geçeni denize atmamamız bireysel olarak yapacağımız önlemler arasında yer alır.

Denizlerin kirlenmesini engelleyebilmek için bireysel olarak kirletmemek önemli olduğu gibi kumsala gittiğimiz zaman çöplerimizi kuma ya da sahil yolunda çevreye bırakmamak da alabileceğimiz bireysel önlemler arasında yer almaktadır. Çünkü buralara bırakacağınız çöpler de rüzgarın etkisi ile denize gidecek ve denizi kirletecektir.

Denizleri temiz tutabilmek için hem kendimiz bunlara dikkat etmeliyiz hem de çevremizde bu konulara dikkat etmeyen kişileri bu hususta uyarmalıyız. Bu sayede istediğimiz gibi temiz denizlere kavuşabilmemiz ve daha temiz bir çevreye sahip olmamız mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.