Deprem ile ilgili kompozisyon

Ülkemizde en sık rastlanan doğal afetlerin başında şüphesiz deprem gelir. Bazen maalesef binlerce insan ölür. Bana depremleri anlatan bir yazı lazım. Deprem ile ilgili kompozisyon lazım, bu konuda yardım edebilir misiniz? Yazmak için çok çalışıyorum ama beceremiyorum. Yetenek yok bende. Ama hocalarda sürekli ev ödevi veriyor. Yardım lütfen.

 

Kompozisyon

Deprem, kısaca yer sarsıntısı olarak tanımlanabilecek olan doğal afetlerdendir. Fay hatları sebebi ile oluşan deprem, ülkemizde çok sık rastlanılan bir afettir. Kimi küçük olduğu için fazla hissedilmiyor olsa da büyük depremlerin yıkıcı bir özelliği bulunduğunu görebiliyoruz.

Ülkemizde tarih boyunca oldukça yıkıcı boyutlarda depremler yaşandığını görebiliyoruz. Son yıllara baktığımız zaman da Gölcük merkezli ve Van merkezli iki büyük deprem yaşandığını ve bunlar sebebi ile pek çok kişinin öldüğünü ve binlerce kişinin evsiz kaldığını görebiliyoruz.

Deprem yıkıcı etkisinin yanı sıra ölümlere sebep olduğu gibi ekonomik bakımdan da büyük zararlar yaşanmasına neden olmaktadır. İnsanların evlerini, iş yerlerini kaybetmelerinin yanı sıra ekonomik olarak da pek çok sorun yaşamalarına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.