Dünya Barışı Nasıl Sağlanır? ile ilgili kompozisyon

Çok insancıl bir konu, dünya barışı nasıl sağlandı? sorusu hakkında güzel bir kompozisyon yazar mısınız? Çözüm önerileriniz, gördüğünü yanlış ve haksız uygulamalar varsa bunları da yazabilirsiniz. Barışı sağlıyoruz ayağına yalanlar ile insanların kandırıldığı uygulamalarda olur.

KOMPOZİSYON

Dünya barışının sağlanmasının önündeki en büyük engel insanların ve milletlerin bencilliği, kendilerini herkesten ve her milletten üstün görmesi ve bu düşünce ile diğer milletlere zulüm etmesidir.

İnsanların birbirlerine saygı göstermemesi ve dünya sonsuza dek kendilerine ait olacakmış gibi hareket etmeleri sebebi ile insanlar arasında dünya genelinde bir üstün olma çabası bulunmaktadır. Dünya barışının sağlanabilmesi için insanların bu dünyada geçici olduklarını kabul etmeleri ve birbirleri ile uyum içinde yaşadıkları zaman daha huzurlu bir hayata kavuşacaklarını düşünmeleri gerekmektedir.

Her insanın diğeri ile eşit olduğunu kabul etmesi ve bu bakımdan da başkalarını ezmeye ya da onlara hükmetmeye çalışmaya bir son vermesi ile dünya barışı sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.