Dünyanın geleceği ile ilgili kompozisyon

Dünyamız nereye gidiyor? Gelecekte bizleri neler bekliyor? Geçmişten edindiğiniz tecrübeler ışığında gelecek hakkında kompozisyonyazabilir misiniz? Gelecekten kastım dünyanın geleceği. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz. Eskiden jetgiller vardı orada olanlardan kopya da çekebilirsiniz. Hayallerinizi yazıya döker misiniz?

Kompozisyon

Dünyanın geçmişine baktığımız zaman geleceğinde büyük gelişme ve değişmeler yaşanmasını bekliyoruz. Ancak bu değişim ve gelişmeler sırasında doğal kaynakların da fazlasıyla kullanılacağı düşünüldüğü zaman hayatımızın daha iyi olup olmayacağını kestirmek kolay değildir.

Geleceği düşündüğümüz zaman aklımıza uçan arabalar, yüksek binalar, teknolojik evler geliyor. Ancak bunların yanı sıra yiyecek ve içecek kaynaklarını da düşünmemiz gerekiyor. Böyle bir ortamda tarımın yapılamıyor olması sebebi ile yiyecek kaynaklarımızın da tükenmesi söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra pek çok doğal kaynağın tükenebileceği konusunda da endişelerim var.

Bu sebeplere bağlı olarak gelecekte bizi filmlerde gördüğümüz gibi bir geleceğin beklediğini düşünmüyorum. Her şeyin temiz olduğu ve herkesin refah içinde yaşadığı bir geleceğe sahip olacağımızı düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.