İnternet veya Sosyal Medya Hakkında Kompozisyon

Günümüzün en popüler iki kelimesi. İnternet ve sosyal medya. Birbirinden ayrılamayacak iki kelime. Bana bu kelimeler hakkında güzel bir yazı yazabilir misiniz? İnternet ve sosyal medya ile ilgili kompozisyon ödevimde bana yardım eder misiniz?

Kompozisyon

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte insanların birbirleri ile çok daha hızlı şekilde iletişim kurmasını sağlayacak olan sosyal paylaşım sitelerinin ve uygulamalarının da hayatımıza girdiğini görebiliyoruz. Bu da sosyal medyanın hayatımızın büyük bir alanında etkili olmasını sağlıyor.

Sosyal medya ile aramızdaki bağ olarak görebileceğimiz internet, bir nevi insanların duygu ve düşüncelerini daha özgür bir şekilde ifade edebilecekleri bir alan yaratmaktadır. Bu sayede insanların birbirlerine daha hızlı şekilde ulaşması ve aynı anda binlerce kişinin aynı paylaşımı görebilmesi mümkün olmaktadır. Hatta bazı kişilerin tüm hayatının odağında internet ve sosyal medya olduğunu görebiliyoruz.

Pek çok kişi internet ve sosyal medyanın insanları daha asosyal yaptığını düşünebiliyor. Ancak bunlar da insanların sosyal bir etkileşim içerisinde olmasını sağladığından kesinlikle insanları dünyadan koparmıyor, aksine dünyada olup bitenleri çok daha hızlı şekilde öğrenebilmelerini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.