Mevsimlerle ilgili kompozisyon

Yılda 4 mevsim var biliyorsunuz. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış. İşte bana bu mevsimler ile ilgili  kompozisyon lazım. Yardımcı olabilecek var mı içinizde? her mevsimin güzellikleri ve insanların sevmedikleri yönleri anlatılabilir. Yada aklınıza ne geliyorsa artık anlatabilirsiniz.

 

KOMPOZİSYON

Ülkemizde 1 yıl içerisinde 4 mevsimi yaşayabiliyoruz. Bu sayede hem yazın sıcağında deniz ve kumun keyfine varabiliyor hem de kış soğuğunda karın ve kayağın keyfini yaşayabiliyoruz.

Her ne kadar yaz mevsiminde çok sıcak diye şikayet ediyor olsak da denize girdiğimiz zaman tüm bu şikayet son bulabiliyor. Sonbaharda havaların serinlemesi ve yaprakların sararıp dökülmesi ile daha romantik bir havanın karşımıza çıkması mümkünken kış mevsiminde de her tarafı beyaz bir örtünün kaplaması bizi memnun ediyor. Üstelik kar ile eğlenceli vakitler geçirebilecek olmamız da ek bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Kış mevsiminde mikroplar ölürken ilkbaharla birlikte doğanın ve hayatın yeniden renklendiğini görebiliyoruz. Bu yüzden ülkemizde 4 mevsimi de yaşayabiliyor olmamız büyük bir şans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.