Okul ile ilgili kompozisyon

Hafta içi her gün gittiğimiz mektep varya iş orasıyla alakalı. Okulla ilgili kompozisyon istiyorum. İki kelimeyi bir araya getiremeyen benden kompozisyon ev ödevi bekliyorlar 🙂 Birisi hayrına güzel bir yazı yazsı lütfen. Okul hakkında kompozisyon istiyorum.

 

KOMPOZİSYON

Okul, hayatımızın ileriki dönemleri için hazırlandığımız yerdir. Yani okula gitmemiz hayata daha iyi bir şekilde hazırlanabilmek açısından önemlidir.

Okulda sadece ileride edinmeyi isteyeceğimiz meslekleri bulmamız ve bunlar için gerekli bilgileri edinmemiz söz konusu değildir. Bunların yanı sıra insanlarla bir arada iken nasıl davranmamız gerektiğini, disiplinli olmayı, başka insanlarla aramızdaki ilişkileri düzenlemeyi de öğretmektedir. Beraber okula gittiğimiz kişilerle aramızda doğru iletişim kurmanın zorunluluğunu da okulda öğreniyoruz.

Tüm bunları öğrenmeden hayata başlamamız durumunda pek çok zorlukla karşılaşmamız söz konusu olabilir. Bu yüzden bizi hayata hazırlayan okulumuza giderken daha istekli olmamız ve okulda daha fazla şey öğrenmeye çalışmamız ilerideki hayatımızın daha iyi olabilmesi açısından büyük bir önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.