Sağlık ile ilgili kompozisyon

En değerli varlıklarımızdan biri olan sağlık hakkında kompozisyon lazım bana. Güzel bir kompozisyon yazabilir misiniz? İnsan sağlığına neden dikkat etmeli, niçin yediklerimize yiyeceklerimize önem vermeliyiz? Sağlık neden en değerli varlığımızdır? Bu konular ile ilgili güzel bir yazı bekliyorum. Ev ödevi yapıyorum ders çalışma kitabı sorularımdan bir tanesi. Tatil de oturduk yazı yazıyoruz.

KOMPOZİSYON

İnsan sağlığı kaybedildiği zaman değeri anlaşılan bir durumdur. İnsanlar sağlıklı nefes alıp verirken sağlıklı olmanın hayatını ne kadar iyi yönde geliştirdiğini fark etmeyebilir, ancak sağlıklı olmak hayatın sizin için çok daha kolay olmasını sağlar.

Sağlığı yerinde olmayan kişilere baktığımız zaman bu kişilerin hayatında pek çok olumsuzlukla karşılaştığını görebiliyoruz. Sağlığının yerinde olmaması kişinin hareketlerinde kısıtlamalar olmasına neden olacağından dolayı insanların sağlığını korumak için daha dikkatli olması gerekir.

Bir kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi ve sağlığını koruyabilmesi için yedikleri ve içtiklerine dikkat etmesi, spor yapması gerekir. Yanlış beslenme alışkanlıklarını sürdürmek ve hareketsiz bir yaşam sürdürmek insanların sorunlu bir yaşama sahip olmasına sebep olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.