Sevgi paylaştıkça çoğalır üzüntü paylaştıkça azalır – Kompozisyon

sevinçler paylaşıldıkça artar, sıkıntılar paylaşıldıkça azalır da olabilir sözün doğrusu. Bu sözün bir türevi var. İçindeki eş anlamlı kelimeleri değiştirip aslını unutturdular. Neyse, bana güzel bir kompozisyon yazar mısınız? Nasıl bir şey  olmasını size bırakıyorum. Orta halli, güzelce birşey olsun yeterli bana

Kompozisyon

“Sevgi paylaştıkça çoğalır, üzüntü paylaştıkça azalır” sözü insanların mutluluklarını ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan şeyleri yakınındaki kişilerle paylaştıkları zaman bu mutlulukların daha da büyüdüğünü söylüyor. Ayrıca kişiyi mutsuz eden şeylerin de dostlarınızla paylaşmanız durumunda sizi daha az üzmeye başlayacağını görebilirsiniz.

Mutluluklarınızı başkaları ile paylaşarak onların da sizinle beraber mutlu olmasını sağlarken mutsuzluklarınızı ve sıkıntılarınızı başkaları ile paylaştığınız zaman sorunlarınızı daha rahat çözebilmeniz mümkün olacağından sıkıntılarınız size artık eskisi kadar büyük gözükmeyecektir. Bu yüzden mutluluklarımı kıskanırlar diye ya da üzüntülerimle başkalarını sıkarım diye duygularınızı içinize atmamanız yararınıza olacaktır.

Sevginizi dilinize yansıttıkça daha da fazla sevmeye ve mutlu olmaya başlayacağınızı, sıkıntı ve üzüntülerinizi anlattıkça farklı çözümler bularak bunların ortadan kalkacağını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.