Yardımlaşma ve paylaşmanın kişiye ve topluma faydaları ile ilgili kompozisyon

İnsanlar neden paylaşmalı? Neden birbirleri ile yardımlaşmalı? Paylaşmak ve yardımlaşmak neden önemli? Birde bunların topluma faydaları nelerdir? Tüm bu sorularıma cevap verecek şekilde bir kompozisyon lazım. Okul ders çalışma kitabımdan ev ödevi olarak yazmam gereken bir konu. Uzun uzun yazı yazma konusunda uzman arkadaşlardan rica ediyorum.

Kompozisyon

Paylaşmak ve yardımlaşmak sanıldığının aksine kişi başına düşen miktarın azalmasına neden olmaz, aksine insanların birbirleri ile paylaştığı ve birbirlerinden yardım aldığı her şey daha fazla mutlu olmasına olanak sağlamaktadır.

İnsanlar ellerindekileri başkaları ile paylaşarak başka insanların yoksunluklarını giderebilirler. Birilerine yardım etmek sonrasında insanın daha huzurlu bir yaşam sürmesini sağlar. Yani yardım etmek ve paylaşmak aslında insanların vicdani bir yüküdür. Sokakta yardıma ihtiyacı olan birinin yanından öylece geçip gitmiyor ve yardım ediyorsanız o gece daha rahat bir uykuya sahip olabilirsiniz.

İnsanların birbirleri ile paylaşması ve birbirlerine yardım etmesi bireysel olarak fayda sağlayacağı gibi toplumdaki her kesimin eşit derecede mutlu olmasını sağlamak ve birlikte huzur içinde yaşayabilmek adına da önemlidir. Başkaları ile paylaşmadığınız sürece çevrenizde sizde olanları almayı isteyecek çok sayıda kişi bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.