Yolculuk İle İlgili Kompozisyon

Hemen heme herkes bir yerden bir yere gitmiştir. İşte bana bununla alakalı yazı lazım. Yani yolculuk hakkında kompozisyon lazım. Yazabilecek var mı? Yolculukla alakalı güzel bir kompozisyon istiyorum. Orta halli olsa kafi. Çok uzatmaya gerek yok cümleleri. Ev ödevi için gerekli de.

Kompozisyon

Yolculuk yapmak insanın kendini yenilemesinin yollarından biridir. Bir yerden bir yere itmek sadece çevrenizi değiştirmenize değil aynı zamanda farklı yaşamlar görmenize de olanak sağlar.

Günümüzde daha hızlı bir şekilde bir yerden başka bir yere gitmeye çalışıyor olsak da aslında yolculuk yaparken yaşadığınız yeni yerleri keşfetme olanağına sahip olabilirsiniz. Özellikle turlarla seyahat etmek bir anda çok daha fazla yer görebilmeniz, daha fazla kişiyle tanışmanız ve daha farklı bir hayat yaşamanızı sağlayacaktır. Başka yörelerin lezzetlerine bakmak, başka kültürleri tanımak gibi pek çok ayrıcalığa sahip olabilirsiniz.

Sadece ülkemize baktığımız zaman bile her ilde farklı bir yaşam olduğunu görebiliyoruz. Bunu tüm dünyaya yaydığımız zaman yolculuk yapmanın milyarlarca insanı ve kültürünü tanıma olanağı sunduğunu görebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.